Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z projektantem wnętrz?

Czy potrzebny mi projektant wnętrz?

Czasami Inwestorzy chcą samodzielnie zaprojektować swoje wnętrze, lecz często pojawiają się problemy z brakiem czasu, niewystarczającymi umiejętnościami bądź brakiem cierpliwości. Stworzenie pełnego projektu trwa nawet do kilku miesięcy, ze względu na złożoność wielu elementów i zagadnień. Doświadczeni architekci wkładają bardzo dużo pracy w funkcjonalne planowanie przestrzeni, przygotowywanie wizualizacji, dobór materiałów oraz opracowywanie wytycznych dla wykonawców. Wszystko to można wykonać samodzielnie, jednak może to stać się problematyczne dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.

analiza-potrzeb-klienta

Projektant wnętrz – zalety i wady

projektant wnętrz Kraków

Kolejna kwestia to ilość kreatywnych pomysłów oraz nieszablonowe rozwiązania. Dobry architekt potrafi kształtować przestrzeń, uwydatniając jej zalety i ukrywając mankamenty. Należy jednak pamiętać, że nie każda wizja jest możliwa do zrealizowania we wszystkich wnętrzach. Projektant dołoży wszelkich starań aby przedstawić wszelkie istniejące propozycje oraz pomysły, które są realne do zastosowania. Innym ważnym punktem, który warto rozważyć są kwestie finansowe. Zatrudnienie projektanta wnętrz może być bardzo korzystne. Odpowiednie kształtowanie funkcjonalne i wizualne może uchronić przed niepotrzebnymi wydatkami, a także przyspieszyć prace wykończeniowe. Należy także pamiętać, że efektowne wnętrze, może znacząco podnieść wartość nieruchomości.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każdy Inwestor przeznaczając na remont spore sumy pieniędzy chce osiągnąć jak najlepszy efekt. W takiej sytuacji zatrudnienie architekta może okazać się niezbędne. Dobry projekt to wizualnie atrakcyjne wnętrze, ale także jego profesjonalne odzwierciedlenie w dokumentacji technicznej. Profesjonalny projektant powinien wyróżniać się wysokim poczuciem estetyki oraz dużą wiedzą techniczną. Wachlarz specjalistycznych umiejętności umożliwi stworzenie efektownego wnętrza. Należy pamiętać, że na kompleksowy projekt składa się wiele elementów i zagadnień, które nie zawsze są łatwe do odtworzenia w rzeczywistości.

architektura-wnętrz-Kraków

Samodzielnie czy z projektantem wnętrz?

materiały-wykończeniowe-wnetrz

Przy samodzielnym urządzaniu wnętrz istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomimo dużych nakładów finansowych, nie osiągniemy pożądanego efektu. Najdroższe materiały to nie wszystko, konieczna jest wiedza w jaki sposób je wykorzystać i skomponować. Projektant wnętrz wszelkie pomysły i inspiracje będzie mógł przekształcić w doskonały efekt finalny. Współpraca z architektem wnętrz wprowadza w świat różnorodnych materiałów wykończeniowych oraz dekoracji. Na rynku dostępne są tysiące płytek, podłóg, drzwi i paneli. Bez czasochłonnej analizy ciężko się w tym wszystkim zorientować. Rolą projektanta jest odnalezienie oraz zaproponowanie materiałów pasujących do koncepcji wizualnej.

Nadzór projektanta wnętrz

Architekt posiada wiedzę i kompetencje, pozwalające określić czy prace budowlane przebiegają zgodnie z indywidualnym projektem wnętrza. Prowadzenie inwestycji to proces nieprzewidywalny. Istnieje prawdopodobieństwo zaistnienia sytuacji, w której klient potrzebuje zmiany danego rozwiązania projektowego. W takich przypadkach tylko profesjonalista, jest w stanie stwierdzić czy przeprowadzone zmiany nie będą miały negatywnego wpływu na efekt końcowy inwestycji. Jeśli tak, kompetentny projektant przedstawi inne, optymalne rozwiązanie, pozwalające osiągnąć kompromis projektowy. Inwestycje objęte nadzorem autorskim architekta przebiega zdecydowanie efektowniej i szybciej.

nadzór-projektant-wnętrz-Kraków

Co daje nadzór architekta wnętrz?

nadzór-projektanta-wnętrz

Obecność doświadczonego projektanta zobowiązuje podwykonawców do sprawnego oraz poprawnego przeprowadzenia prac remontowo-budowlanych. Zapobiega również popełnieniu pomyłek, które mogą być związane z dodatkowymi kosztami, poniesionymi przez inwestora. Naszym klientom oferujemy możliwość objęcia prac realizacyjnych nadzorem autorskim architekta wnętrz. Celem nadzoru jest częściowe bądź całkowite odciążenie inwestora z czuwania nad realizacją prac wykończeniowych oraz zapewnienie spójności wszystkich czynności zgodnie z przygotowanym projektem wnętrz. Tylko dzięki temu masz pewność sprawienia, że aranżacje wnętrz będą spełniały Twoje potrzeby i robiły świetne wrażenie.

Zakres nadzoru jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Oferujemy zarówno pojedyncze wizyty jak i pełną kontrolę nad realizacją projektu. W bazowej formie są to spotkania robocze z wykonawcami na terenie inwestycji. Spotkania służą głównie ocenie spójności realizowanych prac z wizją zawartą w projekcie. Dzięki nim architekt może wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z realizacją. Pełny nadzór daje możliwość wprowadzania zmian w przypadku gdy jest to konieczne, ze względu na nieprzewidziane wcześniej okoliczności techniczne. Możliwe jest również wprowadzanie zmian na życzenie klienta, wraz ze szczegółowymi wytycznymi dla wykonawców.

projektant wnętrz z Krakowa