Styl wnętrza będzie miał duży wpływ na to jaki model biokominka wybierzemy, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby wybrać model, który nie tylko zachwyci nas designem, ale także będzie naturalną kontynuacją stylu naszego wnętrza.

 

Trochę klasyki…

W pomieszczeniach, które mają klasyczny charakter bardzo dobrze sprawdzą się biokominki portalowe, ustawione przy samej ścianie, niejednokrotnie stanowiące centralny element wnętrza. Z uwagi na ich ekspozycję warto wybrać takie, których obudowa będzie dobrze komponować się z pozostałymi meblami, tworząc z nimi harmonijną i przemyślaną całość. W takich pomieszczeniach świetnie sprawdzą się modele, których obudowy przypominają klasyczne, zamkowe lub pałacowe kominki. W takiej wersji nasze wnętrze będzie perfekcyjnie wyglądało.

Możemy także sami przygotować obudowę z marmuru, granitu czy piaskowca, w którą wbudujemy palnik na biopaliwo, dzięki takiemu zabiegowi otrzymamy w pełni bezpieczny, nie wymagający budowy dodatkowych instalacji, klasyczny w swojej formie kominek. Takie rozwiązanie będzie nie tylko łatwe w montażu, ale także bardzo wygodne w późniejszym użytkowaniu. Dopełnieniem całej aranżacji wnętrza biokominka będą polana ceramiczne, które do złudzenia przypominają drewno.

 

Nowocześnie i minimalistycznie.

W przypadku wnętrz nowoczesnych bardzo dobrze sprawdzą się biokominki o prostych, geometrycznych wzorach, wykonane ze stali, kamienia, czy bardzo modnego ostatnio betonu. Możemy je zawiesić lub wbudować w ścianę, dzięki czemu będą idealnym dopełnieniem całego wnętrza. Ciekawą propozycją są także takie, które możemy ustawić w dowolnym miejscu, takie modele mogą być wykonane ze np. ze stali, betonu, często połączone są także ze szkłem, tworzą wówczas bardzo stylowy i designerski element wyposażenia wnętrz. Takie modele świetnie sprawdzą się także na tarasach, balkonach, czy w ogrodzie. Daje nam to bardzo szykowny wygląd a przy tym nowoczesny. Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria, które możemy do nich zastosować, to bardzo dobrze sprawdzą się tutaj kamienie dekoracyjne lub ceramiczne biokominki, które możemy zabudować.

 

Zwariowany eklektyzm.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi ofert na biokominki ekologiczne sprawdzą się one również we wnętrzach loftowych – betonowe kominki na biopaliwo, czy we wnętrzach skandynawskich – kamiennie, lub w obudowie drewnianej. A dla tych osób, które lubią łączyć różne style nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. klasyczny w swojej formie biokominek dodać do ultra nowoczesnego wnętrza, a w przypadku takiego połączenia warto pamiętać, aby zastosować jakiś wspólny mianownik łączący takie dwie koncepcje jak np. wspólna kolorystyka.

Wybór kominków na biopaliwo jest bardzo duży dlatego, każdy kto chciałby dodać ten niewątpliwie designerski element do swojego wnętrza z pewnością znajdzie u nas jakiś pomysł, który go zachwyci.