Obecnie lamele to jedne z najmodniejszych dekoracji ściennych, które pasują do każdego wnętrza i wyznaczają nowe trendy w strefie aranżacji wnętrz. Z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i doceniane przez światowej klasy projektantów. Stanowią dekorację samą w sobie, która świetnie odnajdzie się zarówno we wnętrzach utrzymanych w stylu modern, jak i tych w których postawiono na ponadczasową klasykę.

Lamele – czym dokładnie są?

Lamele na ścianę są wykonywane z listewek, które najczęściej zwie się lamelkami. Są rodzajem trójwymiarowych, pionowych desek, które są ułożone z przerwami na ścianie lub suficie. Tworzy się je z wysokiej jakości płyt – tradycyjnego drewna, płyt MDF wykończonych okleiną meblową czy sztucznego tworzywa PVC. Występują jako pojedyncze deski lub w formie modułu. Wykorzystywane są również do podziału pomieszczenia na strefy za pomocą tworzonych z nich ścianek ażurowych. Takie rozwiązanie jest idealnym rozwiązaniem dla małych wnętrz – nie zabiera metrażu, ani dostępu do naturalnego światła. Lamele ścienne w dodatku poprawiają akustykę pomieszczenia, ponieważ tego typu panele mają zdolność do zmiany propagacji fal dźwiękowych.

 

 

 

 

 

 

 

Lamele – gdzie je zamontować?

Lamele dekoracyjne doskonale odnajdują się w każdym wnętrzu, niezależnie od tego czy stawiamy w nim na skandynawski minimalizm, loftową surowość, styl glamour, czy też rustykalną delikatność. Drewno to materiał bardzo plastyczny – idealnie podkreśla elegancki ton wnętrza i sprawia, że staje się bardziej przytulne i tworzy zgrany duet w pomieszczeniach stawiających na naturalne dekory. Co najważniejsze, wykonane z niego lamele to dekoracja nie tylko uniwersalna, ale i ponadczasowa. Nie tylko cieszy oko i nadaje pomieszczeniu niesamowitego charakteru, ale także przy tym jest bardzo funkcjonalna. Tam gdzie pojawią się lamele, otwiera się całkiem spora liczba możliwości aranżacyjnych. Lamelami można się bawić zestawiając je z nieoczywistymi fakturami, jak np. beton, kamień itp. lub pozostawić je jedynym punktem dekoracyjnym w domu. Niezależnie od naszego wyboru – lamele naścienne są obecnie absolutnym hitem.