Sypialnia powinna być miejscem relaksu, harmonii i spokoju. Jednak, to nie znaczy, że musi być nudna. Najczęściej decydujemy się na wyeksponowanie ściany za łóżkiem, ponieważ w większości przypadków to właśnie ona znajduje się w centrum i powinna przykuwać uwagę. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie na niej tapety. Dlaczego? Przekonajcie się sami 😊

 

Minimalizm czy dekoracje

Od pewnego czasu najbardziej ceniony jest minimalizm we wnętrzach. Nawet jeśli nie jest on skrajny, czas bibelotów, pamiątek i dekoracjach w każdym kącie przeminął. We wnętrzach szukamy prostoty, harmonii i porządku. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z dekoracji. Tapeta w sypialni, to doskonały sposób na to aby urozmaicić wnętrze oraz nadać jej przytulny charakter, jednocześnie je dekorując. Dla nowoczesnej sypialni, urządzonej w neutralnej kolorystyce doskonałym uzupełnieniem będą elementy geometryczne. Aby nadać elegancji, zdecydujmy się na delikatne pasy w odcieniach beżu lub delikatne kwiatowe wzory. Aby wprowadzić odrobinę uspokajającej zieleni wybierzmy motyw urban jungle. Jeśli lubimy, gdy wnętrza przenoszą nas w różne miejsca, rozważmy fototapetę.

Zasady jakimi powinniśmy się kierować podczas wyboru tapety

  1. Bierzmy pod uwagę jasne, pastelowe kolory. Biele, szarości oraz delikatne beże powiększą wizualnie przestrzeń.
  2. Decydujmy się na podłużne wzory, które spowodują że pomieszczenie będzie wydawać się wyższe. Jest to szczególnie istotne gdy nasza sypialnia znajduje się na poddaszu, gdzie zazwyczaj pomieszczenia są niższe.
  3. Nie bójmy się gęstych, drobnych wzorów. Jeśli mamy wrażenie, że na ścianie „dużo się dzieję” wydaje się ona być większa.
  4. Pejzaże, fototapety z efektem 3D będą doskonałym tłem dla łóżka. Wykorzystujmy więc jasne i przestrzenne widoki, które ukazują szeroki obszar przestrzeni.

Pamiętajmy o tym, że ilość kombinacji jest nieskończona. Możemy udekorować całą ścianę lub tylko jej pewną część. Jeśli nasze łóżko ma wezgłowie, tapeta pięknie wypełni pozostałą przestrzeń, tworząc niezwykłą kompozycję. W przypadku, gdy łóżko nie ma wezgłowia, tapeta może przejąć jego funkcję. Warto pamiętać jednak o jednej istotnej zasadzie. Gdy decydujemy się na udekorowanie wyłącznie fragment ściany musimy zachować symetrię.

Aranżacja doskonała w pokoju dziecka

Tapeta za łóżkiem dziecka ma wiele zalet. Przede wszystkim chroni ściany przed uszkodzeniem czy zabrudzeniami. Możemy ją dostosować do wystroju pokoju oraz zainteresowań dziecka. Wybierając tapetę warto pamiętać, aby była wykonana z wysokiej jakości materiału. Najczęściej wybierane to tapety z motywem lasu, które ożywiają pomieszczenie, wzbudzając w dziecku ciekawość. Warto również zwrócić uwagę na motywy nieba czy kosmosu, aby pobudzić wyobraźnię naszych pociech. Jeśli poszukujemy klasyki to zawsze sprawdzonym wyborem będą delikatne kolory, które idealnie wpasują się w dziecięcy klimat.