Natura jako motyw przewodni

W ostatnim czasie znacznie powiększyło się grono osób pracujących zdalnie, co za tym idzie coraz więcej czasu spędzamy w domu. Ważne jest więc, aby przestrzeń w jakiej spędzamy dzień, nas nie rozpraszała. Idealnym rozwiązaniem będzie postawienie na barwy ziemi, takie jak beże, złamane biele czy piaskowe żółcie, które pomogą znaleźć nam spokój i ukojenie w domowym zaciszu. Wnętrza mają kojarzyć się nam z wolnością i przestrzenią. Dominować będą naturalne materiały, takie jak drewno, rattan, cegła oraz porowate tynki. Modne będą obłe, organiczne kształty, które pojawiać będą się w dekoracjach, lampach oraz meblach.

Modern classic

Nowoczesny klasycyzm to połączenie elegancji zaczerpniętej z dworków i pałaców z minimalizmem, prostotą i nowoczesnością. Łączy styl glamour, art deco, paryski i nowoczesny. Kolory które przeważają to biele, jasne beże oraz szarości, które są dobrym tłem do dodatków w intensywniejszych kolorach. Modern classic to styl, w którym zdecydowanie przeważają wysokiej jakości surowce a tradycyjne wzornictwo łączy się ze współczesnymi rozwiązaniami. We wnętrzach dominuje jodełka i sztukateria, co sprawia, że wnętrza są ponadczasowe i niebanalne.

Styl japandi

W stylu japandi przeważa harmonia, oszczędność w szczegółach oraz spokój zaczerpnięty z japońskich wnętrz. Pomimo tego, że wystrój jest ascetyczny, nie brakuje w nim domowego ciepła i przytulności. Minimalizm, wygoda i porządek zestawiony jest z surowymi i jednocześnie nastrojowymi wnętrzami północnej Europy. Pomieszczenia w stylu japandi powinny być otwarte i przestronne, oszczędne w przedmioty, mocno nawiązujące do natury. Pojawiają się w nich więc elementy naturalnych surowców takich jak drewno, bambus oraz wełna. Kolorystyka która dominuje to biele, beże i szarości.  Najważniejszymi zasadami którymi powinniśmy kierować się projektując to wnętrze to uporządkowane wnętrze, a co za tym idzie brak otartych szafek i półek, maksymalnie otwarta i dobrze oświetlona przestrzeń.

Styl eklektyczny

Styl eklektyczny daje nam nieograniczone możliwości podczas aranżowania wnętrza, a my przecież nie lubimy się ograniczać! To mix różnych stylów. Swoboda i brak narzuconych z góry założeń sprawia, że dwa wnętrza urządzone w tym stylu, będą wyglądały zupełnie inaczej.  Pomimo tego, nawet w tej frywolnej estetyce, muszą być zachowane pewne zasady, by wnętrze zachowało odpowiedni kunszt. Postawmy więc na jeden dominujący styl, lub bazowy kolor który będzie spajał wszystko w gustowną całość.